Modeláž gelových nehtů

Příprava nehtu

Správná příprava nehtu je jednou z nejdůležitějších věcí na celé nehtové modeláži. Pokud nebude nehet správně připraven, může se stát, že výsledek modeláže nebude podle Vašich představ.

Pro gelové nehty je nebezpečná hlavně mastnota. Proto doporučujeme nehty očistit speciálním čističem, který je většinou na lihové bázi (používá se i k čištění štětců). Po důkladném očištění můžeme začít s úpravou samotných nehtů. Nejprve běžným způsobem upravte kůžičku kolem nehtu. Poté zbruste nehet po celém jeho povrchu, doporučujeme použít pilník s kvalitou hrubosti 150 nebo 180, a důkladně odstraňte veškerý lesk. Znovu očistěte nehet lihovým čističem a zkontrolujte, zda na něm nejsou lesklá místa. Teď je nehet připraven na další postup. Nalepení tipu nebo nasazení šablon

Nalepování tipů na nehet je relativně jednoduché, ale dokonalosti dosáhnete až s léty praxe. Vyberte správný tip podle velikosti nehtu a postupujte podle návodu, který je u tipů uveden. Čiré tipy, které jsou stále populárnější, vyžadují dokonalé lepení. Důležité ale zároveň je použít přesné množství lepidla na plochu, kde se tip překrývá s vlastním nehtem. Nikdy tip nečistěte čističem. Poté proveďte zkrácení tipu na požadovanou délku a zbrousíme umělý tip tak, aby nebyl přechod mezi vlastním nehtem a tipem příliš nápadný. Pro snadnější zbroušení přechodů linky úsměvu můžete použít tekutý pilník.

Nasazujeme šablony na už připravený nehet (postup přípravy nehtů stejný jako u nalepování tipů). Šablony nasadíme vodorovně s nehtem. Nehet je připraven k dalšímu postupu.

Modeláž nehtu

Naneseme první vrstvu gelu. Postupujte směrem od středu ke konci nehtového tipu. Mějte na paměti, že gelová modeláž je zcela odlišná od modeláže akrylové. Při aplikaci gelu se rovněž nikdy nesmí štětcem pohybovat nahoru a dolů, ale vždy pouze v jednom směru. Správná aplikace je jedním tahem! Gel dejte vytvrdit do UV lampy. Doba tvrzení závisí jak na druhu gelu, tak na výkonnosti lampy. Po vytvrzení gelu přichází na řadu, v případě francouzské nehtové modeláže, vytvarování špičky bílým gelem, který se opět nechá vytvrdit v UV lampě. Poté přichází na řadu vytvarování perfektního tvaru linky úsměvu pomocí barevných gelu nebo třpytek. 2 fáze gelem zpevníme a vytvoříme tvar nehtů se správnou tloušťkou s dodržením stresové zóny. Opět necháme vytvrdit a po přebroušení aplikujeme konečnou vrstvu. Naneseme lesk, který opět vytvrdíme v UV lampě. V případě používání jednofázového gelu vytváříme jednotlivé vrstvy právě tímto jedním gelem. Někdy stačí pouze dvě vrstvy, vždy záleží na konzistence stavu i a hustotě nanášeného gelu.

Přesný postup se může lišit salón od salónu, tyto kroky by však měly být standardem.

Postup modeláže gelovych nehtů

Podstránky

Přihláška online
 

cforms contact form by delicious:days