Pedikúra

Nohy jsou jednou z nejnamáhanějších částí lidského těla. Celý den nás ochotně nosí, často i s nemalou nadváhou a často trpí v nevhodné padnoucích či příliš vysokých botách. Není divu, že si pak stěžujeme na otlačeniny, puchýře či mozoly. Aby se vaše nohy cítily jako v bavlnce a sloužily tak, jak je potřeba, dopřejte jim péči, jakou si zaslouží – profesionální pedikúru ve specializovaném salónu.

Klasikou je pedikúra prováděná na mokro, která je vlastně profesionální obdobou domácí péče o nohy, novinkou a hitem posledních let je pak suchá přístrojová pedikúra.

Mokrá pedikúra a její postup

Mokrá pedikúra je metoda používaná již desítky let. Celá procedura začíná koupelí nohou v lázni se změkčujícími a dezinfekčními přísadami. Koupel trvá deset až dvacet minut a během této doby dojde ke změkčení otlaků a mozolů a uvolnění nečistot z nehtových lůžek. Poté pedikérka nohy důkladně osuší a začne s odstraňováním přebytečné kůže na prstech Následuje úprava nehtů – zastřižení a opilování podle přání klienta, ošetření nehtů Ca komplexem, případně zdobení lakem nebo gelem a pak odstraní otlaků. Při mokré pedikúře používá k tomuto účelu ostrou žiletku či skalpel, s pomocí kterého opatrně odstraní změkčené kožní přebytky. Říznutí se u zkušené a šikovné pedikérky není třeba obávat. Na závěr vám pedikérka nohy vyhladí pemzou nebo pilníkem, ošetření může někdy lechtat. Dále pokožku nohou ošetří speciálním krémem či olejem a provede kratší masáž. Klient si může za příplatek dopřát delší relaxační nebo zdravotní masáž chodidel. Závěrečná fáze je případné lakování nehtů. Přesný postup se může lišit salón od salónu, tyto kroky by však měly být standardem. Obvykle tato procedura trvá necelou hodinu až hodinu a půl, záleží na stavu klientových chodidel.

Suchá přístrojová pedikúra

Suchá pedikúra bývá svými příznivci vychvalována zejména proto, že při ní nedochází k manipulaci se skalpelem a je tudíž bezpečnější, také tu není riziko nákazy plísněmi, protože se nohy nenamáčejí ve vodě, která může přenášet plísně. Nehrozí u ní říznutí, protože se používá speciální bruska, která jemně obrušuje ztvrdlou kůži. Díky tomu je metoda vhodná i pro diabetiky a lidi trpící plísněmi.

Postup suché pedikúry

Pedikérka nehty nejprve vydesinfikuje a pak se věnuje úpravě nehtů – zkrátí a upraví jejich tvar i tloušťku a ošetří případné zarostlé nehty. Obrousí ztvrdlou kůži v jejich okolí. V další fázi se pak věnuje odstraňování ztvrdlé kůže, otlaků a mozolů na chodidlech s pomocí vysokorychlostní brusky. Na závěr pedikérka celé nohy ošetří krémem či olejem a dopřeje vám krátký relaxační masáž chodidel, závěrečná fáze je ošetření nehtů Ca komplexem a lakování nehtů. Přesný postup se může lišit salón od salónu, tyto kroky by však měly být standardem. Klient si může za příplatek dopřát delší relaxační nebo zdravotní masáž chodidel. Obvykle tato procedura trvá necelou hodinu až hodinu a půl, záleží na stavu klientových chodidel.

Která je lepší?

Mokrá pedikúra je klasika, která odstraní i silné valy kůže a mozoly, které se formovaly dlouhou dobu. Občas některým klientům suchá pedikúra nepomohla. Je mnohem pohodlnější, když se kůže odstraňuje za vlhka. Klientům, které jsou lechtivé na nohou doporučujeme spíše mokrou pedikúru.

Suchá pedikúra je vhodná pro diabetiky. Není u ní riziko říznutí skalpelem jako u mokré pedikúry.

Iryna Samoylenko, majitelka salónu krásy Luxury, sice ve svém podniku nabízí obě varianty, sama však upřednostňuje suchou pedikúru, bezbolestnou a bez rizika nakažením plísněmi. Broušením kůže na nohou nehrozí riziko, že se odbrousí příliš velká vrstva, jako při mokré pedikúře, kde se u vodou nabobtnalé pokožky hůře odhaduje, kolik je jí třeba odstranit. S pomocí vysokorychlostní frézky můžeme dosáhnout stejných, ne-li lepších výsledků, jako při mokré pedikúře. Odstraňujeme ztvrdlou kůži, mozoly, kuří oka a dokonce i léčíme zarostlé nehty bez nutnosti chirurgického zákroku. Klientům trpícím na otlaky však doporučujeme mokrou pedikúru.

Podstránky

Přihláška online
 

cforms contact form by delicious:days